Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

V Českých Heřmanicích shořela zemědělská usedlost, uvnitř zemřel člověk

18.09.2018
V sobotu 15. září v 15.33 hodin byli hasiči přivoláni do Českých Heřmanic, kde hořela zemědělská usedlost, konkrétně její hospodářská část. Na místě zasahovalo 7 hasičských jednotek. Požárem byla zasažena dílna v přízemí a dále se požár rozšířil i do podkroví domu. Již v době příjezdu první jednotky byla na požářišti nalezena osoba s popáleninami ve svrchní části těla. Byla ji okamžitě poskytnuta lékařská pomoc a na místo byl mimo jiné povolán i vrtulník Letecké záchranné služby. Přes veškerou poskytnutou péči však osoba zemřela.

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 17.02 hodin a zcela zlikvidován v 18.26 hodin. Zásah byl prováděn v dýchací technice a z objektu byly evakuovány nádoby s hořlavou kapalinou. Následná škoda na majetku byla vyčíslena na přibližně jeden milion korun.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Stanoveno je hned několik vyšetřovacích verzí a sice technická závada na elektroinstalaci, nedbalostní jednání při použití otevřeného ohně, dále je prověřována i možnost úmyslného založení požáru.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Orlicka